Wszystko O Chorobach Węgla

Uncategorized

Jest również nazywany wąglika, choroby węgiel, spowodowanego różdżki Bacillus wąglika. Głównie obserwuje się u zwierząt, to jest zatrucie może w pewnych warunkach zaszkodzić ludziom. Przecież nie jest choroba zakaźna węgla, niestety, na pierwszych stronach gazet, bo on jest częścią bakteriologiczne sprzętu, czasami używane биотеррористами. Jakie objawy wywołuje? Jakie korzyści to przyniesie?

Jak choroba węgla jest przekazywana?

Ta zakaźne patologia w zasadzie jest przekazywana od przeżuwaczy ludzi. To зооноз, w ten sposób można skrzywdzić Jak choroba węgla jest przekazywana?ludzi na dwa sposoby: w przypadku kontaktu z zainfekowanym mięsem lub w następstwie wdychania zarodników. Należy wiedzieć, że bakcyl nie przetrwa długo poza zwierzęcego lub ludzkiego organizmu. Jednak bakterie mogą stanowić spory, tj. odpornych form, które może żyć kilka lat w środowisku zewnętrznym. Jednak choroba węgiel nie jest przekazywana od osoby do osoby, ponieważ nie brudzi władzy.

Różne formy

Choroby węgiel można podzielić na trzy główne rodzaje, w zależności od sposobu zakażenia:

  • Skóry węgla spowodowanych zanieczyszczeniem rany spory сибиреязвенного. Ten typ występuje najczęściej, ale i nie mniej poważne.
  • Płuc lub układu oddechowego węgla są przekazywane przez drogi oddechowe spór przez nos lub usta. Spory te gniazdo w naczyniach płucnych do kolonizacji układu chłonnego i wydziela toksyny. Istnieje także krtani i Oro-гортанного form. Jest to najbardziej ciężką postać tej choroby zakaźne.
  • Różne formyJelit węgla następuje w wyniku spożycia mięsa zakażonego bakteriami. Ta forma objawia się ostrym stanem zapalnym układu pokarmowego, której wynik może być skutkiem braku wczesnego leczenia.

Kogo to obchodzi ?

Ponieważ zwierzęta przeznaczone do spożycia przez ludzi systematycznie szczepione , wąglika pochodzenia zwierzęcego eliminował z europejskiego terytorium. Ludzkiej postaci, dlatego obserwuje się tylko w bardzo rzadkich przypadkach, najczęściej w określonym środowisku zawodowym: ludzi, obróbczych wełny lub skóry zwierząt z państw obcych, narzędzi do wizualizacji, lekarze weterynarii, rzeźników … Azji, czarnej Afryki, Ameryki Południowej i Indii zachodnich odnoszą się do regionów świata, gdzie choroba węgiel nadal szaleje.

Jak go wykryć?

Kliniczne objawy wąglika w dużym stopniu zależą od jego formy. Naprawdę, Czas inkubacji zakażenia różni się w zależności od rodzaju zanieczyszczenia. Na przykład, jelitowe węgla charakteryzuje się nudności, wymioty, utrata apetytu, gorączka, ból brzucha i silne biegunki . Skóry, kształt, z kolei, prowadzi do powstawania mały pęcherzyk, który będzie rozwijać się w kierunku wrzód 1 i 3 cm martwicy w centrum. To może prowadzić do sepsy . I wreszcie, oddechowy węgiel charakteryzuje się, na początku, banalne objawy prostego zapalenia błony śluzowej nosa. Ale bardzo szybko, głównych dróg naruszeń. One są połączone z silnymi bólami głowy, bóle mięśni i silny kaszel.

Jaka opieka?Jaka opieka?

Wczesne rozpoznanie i leczenie ma ogromne znaczenie, bo to zwiększa szanse na wyleczenie i przeżycie chorych. Do tego obecność pałeczki wąglika musi być potwierdzone badaniami krwi lub poprzez analizę próbek (skóry i płuc wydzieliny). Podręcznik wąglika wszystkich rodzajów uzyskuje się głównie dostosowana antybiotykoterapia, która trwa średnio dwa miesiące. Inkryminowane bakteria jest wrażliwa na doxycycline i fluorochinolony. Penicylina jest używany tylko na drugi zamiar, bo odporność na tej molekuły już są.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *