Wszystko o gorączce

Uncategorized

Gdy termometr wzrasta do 38 ° C, jak i poza nim, jesteśmy skłonni ulegać panice. Jednak wiele osób nie wie, że gorączka jest ich sojusznikiem, bo to znak, że organizm walczy z wirusem, bakterią lub infekcją. Jakie są objawy stanu gorączkowego? Jak je złagodzić?

Gorączki, co to jest?

Gorączki, co to jest?Średnio, tak zwana “normalna” temperatura ciała waha się od 36,5 ° c do 37,5 ° C W zależności od osoby. Można powiedzieć, pochodzi od 38 ° c, umiarkowanym wzrostem temperatury ciała do 38,5 ° C i wysoka temperatura jest wyższa tylko mała temperatura. Fałszywie rozumiane jako choroba w swoim własnym prawie, gorączka jest objawem towarzyszącym patologii. To kliniczny objaw jest charakterystyczny dla wirusowe lub bakteryjne ataku, ujawnia aktywacji układu odpornościowego człowieka. Więc to jest dowodem na to, że ludzki organizm jest całkiem w stanie się bronić. Należy zauważyć, że stopień wzrostu temperatury zwykle nie jest proporcjonalna do nasilenia choroby. W ten sposób, ciężka patologia powoduje bardzo mała gorączka i odwrotnie.

Jak zmierzyć jego temperaturę?

Aby wziąć jego temperatury, stary dobry odbytnicy termometr elektroniczny zawsze pozostaje najbardziej dokładny sposób. Ale są i inne urządzenia pomiarowe, które pozwalają temperatury ciała dorosłych i dzieci powinny być oceniane z różnym stopniem wiarygodności:

  • Ciekły kryształ taśmy do umieszczenia na czoło,
  • Elektroniczny policzkowej lub pachy termometr,
  • Atrial termometr na podczerwień.

Kiedy powinienem się zwrócić?

Kiedy powinienem się zwrócić?To nie jest gorączka w sobie to, co niepokoi, ale efekt może produkować na organizm człowieka, gdy jest ono trwa zbyt długo. Jeśli nie możesz zmniejszyć swój termometr mocno i szalony odcinek utrzymuje się dłużej niż 48 godzin, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem. Naprawdę, gorączka wyczerpuje organizm walczy z niechcianymi patogenu. Nieuchronnie, zasoby stopniowo zmniejszają się i odpowiedź immunologiczną staje się mniej skuteczne. Najważniejsze jest utrzymanie zadowalającego stanu ogólnego pacjenta, więc objawy nie nasilają się: skurcze mięśni, ból głowy, skurcze, urojenia …

Usuwania ciepła: leki

Obecnie większość febrile odcinków u dorosłych i dzieci leczy się z paracetamolem . Ta cząsteczka z przeciwgorączkowe cnoty jest jednym z najbardziej receptę leków do lekarzy, choć aspiryna i ibuprofen czasami występował w dorosłych. Substancje te w większości wstrzykuje się do tego, aby złagodzić dyskomfort spowodowany różnymi objawami gorączkowe, zamiast zatrzymać naturalny proces obrony, zatrudnionych na ciele. Ostrożność, jednak, jak kwas acetylosalicylowy i niesteroidowe leki przeciwzapalne nie jest zalecane w przypadku problemów z żołądkiem. Ważne jest, aby stosować dawki podane w instrukcji obsługi. Korzystanie z tych leków. Jeśli Masz wątpliwości, zapytaj swojego farmaceuty lub lekarza w celu konsultacji.

Usuwania ciepła: ziołolecznictwo

Jeśli nie chcesz używać środków chemicznych, aby złagodzić gorączkę, niektóre rośliny są szczególnie skuteczne właściwości przeciwgorączkowe. Jest to szczególnie charakterystyczne dla wierzby białej, mały chaber, czarnego bzu i królowa-z-łąki. Niemniej jednak, ponieważ rośliny te składają się z substancji czynnych, zaleca się, aby skonsultować się z przed użyciem ich w postaci nalewek, suchych ekstraktów lub w postaci płynnej. Naprawdę, niektóre interakcje lub skutki uboczne mogą wystąpić w niektórych przypadkach.

Powodujące gorączkę: co robićPowodujące gorączkę: co robić

Ponieważ gorączka jest wynikiem naturalnej reakcji, należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i czekać na jego zrezygnować spontanicznie, gdy zagrożenie sprawdzone. Ale aby złagodzić zło się rodzi, niektóre środki mogą być bardzo przydatne:

  • Pij dużo wody lub substancji ciekłych, aby zrekompensować utratę płynów, wynikające z podwyższonej temperatury ciała,
  • odpoczywać,
  • Nie zamykaj się zbyt wiele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *