Zabiegi kosmetyczne: oddziaływanie Słońca i rak skóry

Uncategorized

 • Zabiegi kosmetyczne: oddziaływanie Słońca i rak skóry Promienie słońca sprawiają, że czujemy się dobrze i w krótkim okresie, zmuszają nas dobrze wyglądać. Ale nasza historia miłości nie jest ulica dwukierunkowa. Ekspozycja na słońce powoduje, że większość zmarszczek i przebarwień na nasze twarze. Potraktuj to jako: kobieta w wieku 40 lat, że bronił swoją skórę przed słońcem, faktycznie ma skórę 30-rok-stary!

  Często kojarzymy kolor twarzy jasny, z dobrym zdrowiem, ale i kolor skóry, powstały, aby być na słońcu lub w solarium – faktycznie przyspiesza efekty starzenia się skóry i zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

  Ekspozycja na słońce powoduje, że większość zmian skóry, które myślimy, jak normalna część procesu starzenia. W czasie, promienie ultrafioletowe (UV) światło uszkadza włókna skóry pod nazwą elastyny. Kiedy te włókna pękają, skóra zaczyna sag, odcinek, i traci swoją zdolność powrotu do pierwotnego stanu po rozciągnięciu. Nawet skóra siniaki i łzy bardziej proste-zabrać więcej czasu, aby uzdrawiać. W ten sposób, podczas gdy uszkodzenia słońca na skórze nie może być oczywiste, gdy jesteś młody, na pewno pokazać je później w życiu.

  Jak Słońce Zmienia Swoją Skórę?

  Ekspozycja na słońce powoduje:

  Rakowe (rogowacenie słoneczne) i nowotworowe (rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy skóry i czerniak) urazu skóry, ze względu na zmniejszenie skóry, odporną funkcję
  Łagodne guzy
  Zgrubnej i dokładnej zmarszczek
  Piegi
  Przebarwione obszary skóry, nazywa pigmentacja
  Желтизна — żółte zabarwienie skóry
  Wszystkie teleangiektazji — rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych pod skórą
  Elastyczność — zniszczenie elastycznych i kolagenowych tkanki (z linii, zmarszczek i zwiotczenie skóry)

  Że Powoduje Raka Skóry?

  Zabiegi kosmetyczne: oddziaływanie Słońca i rak skóryRak skóry jest najczęstszą formą wszystkich przypadków raka w USA, liczba przypadków nadal rośnie. To niekontrolowany wzrost nieprawidłowych komórek skóry. Ten szybki wzrost wyników guza, jak łagodne (nie nowotworowych) lub złośliwe (rakowe).

  Istnieją trzy główne rodzaje raka skóry: rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy skóry i czerniak. Basal komórek i komórka nowotwory mniej poważne rodzaje i stanowią 95% wszystkich nowotworów skóry. Również określane jako nowotwory skóry czerniak, mocno się leczy, potraktowanej. Czerniak, anormalne pigmentacji skóry komórki, zwane melanocyty, jest najbardziej poważna forma skóra nowotwór, i prowadzi do 75% wszystkich zgonów z powodu raka skóry. Nie jest leczone, może rozprzestrzeniać się na inne organy, i to jest trudne do kontrolowania.

  Promienie ultrafioletowe (UV) słońce jest jedną z przyczyn raka skóry, ale światło ULTRAFIOLETOWE od solariów, tak samo szkodliwe. Narażenie na działanie promieni słonecznych w miesiącach zimowych, stawia cię na ryzyko dla wystawy w okresie letnim, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe światło.

  Skumulowana ekspozycja na słońce powoduje głównie nasadowych i płaskonabłonkowego raka skóry, podczas gdy odcinki poważnych oparzeń słonecznych, jak zwykle, do 18 lat, może zwiększyć ryzyko zachorowania na czerniaka. Inne, rzadsze przyczyny powtarzają oddziaływania promieni rentgenowskich i pracowników przed działaniem pewnych substancji chemicznych.

  Kto Jest na ryzyko Raka Skóry?

  Chociaż ktoś może dostać raka skóry, ryzyko jest większe dla osób, które mają słusznie lub wysypka skóry, która łatwo się pali, jasnymi oczami i jasnymi lub rudymi włosami. Ciemniejszą skórą twarzy, oraz, prawdopodobnie, ze wszystkich rodzajów raka skóry, nawet jeśli ich ryzyko jest znacznie mniejsze.

  W części twarzy, inne czynniki ryzyka obejmują historię rodziny lub osobistej historii raka skóry, posiadanie pracy, na ulicy i żyć w słonecznym klimacie. Historia poważnych poparzeń i mnóstwo (ponad 30) o dużych rozmiarach i o nieregularnym kształcie moli, czynniki ryzyka charakterystyczne dla czerniaka.

  Jakie Są Objawy Raka Skóry?

  Zabiegi kosmetyczne: oddziaływanie Słońca i rak skóryNajczęściej znak ostrzegawczy raka skóry to zmiany na skórze, zwykle nowej moli lub uszkodzenie skóry lub edycja istniejącego mola.

  Rak podstawnokomórkowy może wyglądać jak mały, gładki, perłowy lub woskowy guza na twarzy, uszu i szyi, lub, jak talerz, różowy, czerwony lub brązowy uraz tułowia i ręce i nogi.
  Rak płaskonabłonkowy może wyglądać, jak firma, szyszki czerwony, lub, jak szorstkiej, łuszczącej się płaskie szkody, które mogą krwawić i stać się chrupiące. Jeśli nasadowych i raka płaskonabłonkowego raka występują głównie na obszarach skóry, często narażone są na działanie słońca, ale może wystąpić w każdym miejscu.
  Czerniak zazwyczaj wygląda jak pigmentowe patch lub bump, ale może być również kolor czerwony lub biały. Może wyglądać jak kret normalne, ale, jak zwykle, ma nieregularny wygląd.
  Gdy szukasz dla czerniaka, myśleć, zasada ABCDE, który mówi ci znaki, aby obserwować:

  Asymetria, kształt, środek nie spełnia innych
  Granice – krawędzie ostre lub rozmyte
  Kolor nie jest równomierny, odcienie brązowego, czarny, beżowy, czerwony, biały lub niebieski
  Średnica – znaczące zmiany w rozmiarach (ponad 6 mm), choć każdy kreta, który coraz bardziej musi być podana do wiadomości dermatolog; wiele czerniaki jest diagnozowana bardzo małych średnicach.
  Ewolucja – nowe plamy i znamiona, które zmieniają kształt, kolor lub rozmiar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *